آیا خوابیدن با موی خیس واقعا بد است؟

آیا خوابیدن با موی خیس واقعا بد است؟

 به نوع مویتان بستگی دارد

یک آرایشگر ویژه سلبریتی ها توضیح میدهد که چطور با موی خیس بخوابیم که مشکلی پیش نیاید.

بعد از یک روز سخت کاری، آخرین چیزی که احتمالا بخواهید انجام دهید سشوار کشیدن است. بنابراین، برخلاف تمام توصیه هایی که تاکنون درباره مو شنیده اید، دوش می گیرید، شامپو می زنید و با موی خیس به تخت می روید. احساس شرمندگی میکنید- احتمالا شنیده اید که خوابیدن با موی خیس یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می توانید انجام دهید- اما اینگونه نیست.

در واقع، کریستن شاو، آرایشگر موی ویژه سلبریتی ها توضیح می دهد که چرا خوابیدن با موی خیس حتی می تواند برای بعضی از موها مفید هم باشد.

براساس نوع مو، خوابیدن با موی خیس می تواند باعث تقویت بافت شود و همچنین به ویو کردن مو کمک کند.

اما این شایعه چطور در ابتدا رایج شد؟ احتمالا بعنوان یک راز زیبایی شروع نشده ، اما احتمالا به خاطر مسائل سلامتی بوده است، احتمالا مادرتان گفته اگر با موی خیس بخوابید سرما می خورید.

اما ببخشید مامان ها، این دفعه اشتباه کردید.  این موضوع احتمالا به باورهای قدیمی بر میگردد که اگر خیس باشید، سردتان می شود و احتمال اینکه سرما بخورید زیاد است.

ویلیام شافنر، استاد پزشکی دانشگاه واندربیلت می گوید: چون سردمان بشود سرما می خوریم صحیح نیست.

گرچه سرما نمی خورید، شاو تاکید می کند که خوابیدن با موی خیس برای هر کسی مناسب نیست. در رابطه با دخترانی که موهای ضخیمی دارند، متوجه شدم که خوابیدن با موی خیس می تواند مو را زیر کند و مو شلخته به نظر برسد. می توانید از حوله ویژه مو استفاده کنید و دور موی خیستان قرار دهید. این امر کمک میکند موهایتان نرمتر باقی بماند و بافت بهتری هنگامی که از خواب بلند می شوید داشته باشند.

قبل از خواب، مطمئن باشید موهایتان مرطوب است نه خیس خیس

بهتر است قبل از خواب موهایتان را با حوله خشک کنید. موی مرطوب قطعا بهتر از موی خیس است. موی خیس می تواند بالش شما را خیس کند و  باعث ایجاد قارچ دربالش شود. بعد از حمام با استفاده از حوله موهایتان را طوری خشک کنید که آب آن گرفته شود.

اگر می خواهید با موی خیس بخوابید، از یک سری از محصولات مو هم می توانید استفاده کنید که تقویت موها زمانیکه در خواب هستید کمک کند. و یک چیز دیگر که باید قبل از خواب با موی خیس به آن توجه کنید، بالش ابریشمی است.

بالش ابریشمی نه تنها مانع تخریب موهایتان می شود، بلکه کمک می کند تا چروک های صورت هم کمرنگ بشوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.