آیا پروتز سینه نیاز به تعویض دارد؟

آیا پروتز سینه نیاز به تعویض دارد؟

در این مطلب به معرفی انواع پروتز سینه، دوره نقاهت و مراقبت های بعد از عمل می پردازیم.

به گزارش خبرنگار کلینیک زیبایی عرفان نیایش ،پروتز سینه در دسته ی جراحی زیبایی زنان جای می گیرد که طی سالیان اخیر در میان زنان جهان شایع شده است از پروتز سینه که به عنوان ایمپلنت سینه یاد می شود برای افزایش حجم و باز سازی سینه ها استفاده می کنند.این نوع از عمل زیبایی برای جایگزینی حجم از بین رفته سینه در اثر کاهش وزن ،سوء تغذیه ،سرطان سینه ،به دنبال شیردهی و حاملگی استفاده می شود.

در این مطلب به بررسی مراقبت های بعد از عمل ،مدت نقاهت و زمان تعویض پروتز سینه خواهیم پرداخت .

انواع پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس شکل ظاهری و میزان برجستگی به انواع مختلفی تقسیم  می شود که پروتز سینه گرد و سینه اشکی در رسته تقسیم بندی پروتز ها از لحاظ ظاهری شکل جای می گیرد .در نوع گرد از پروتزی استفاده می شود که بافت نرم و خوش فرمی

داشته و سینه ها را برجسته تر نشان می دهد .

در نوع اشکی که از آن به عنوان قطره اشکی یا آناتومی کال یاد می شود

سینه ها نمای طبیعی تری خواهند داشت .این نوع از پروتز مختص خانم هایی است که بافت پستان آن ها کم است ویا دچار عدم تقارن در سینه های خود هستند .

اگر بخواهیم پروتزهای سینه را از لحاظ میزان برجستگی بررسی کنیم به سه نوع : پروتز با برجستگی کم، پروتز با برجستگی زیاد و پروتز با برجستگی خیلی زیاد می رسیم.

آیا احتمال پارگی پروتز سینه وجود دارد ؟/چه پروتزی برای چه سنی مناسب است؟

پروتز سینه به لحاظ جنس به 3دسته  پروتز سینه آب نمکی ،پروتز سینه سیلیکونی ،پروتز سینه ثابت یا Gummy bear  تقسیم می شود .

  • نوع آب نمکی : برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود . این نوع پروتز در صورت آسیب دیدگی و پاره گی حالت تخت و صاف به خود می گیرد و مایع درون آن طی

طی فرایندی جذب بدن می شود ، چون این مایع به طور طبیعی در بدن وجود دارد هیچگونه مشکلی برای بدن و سلامتی آن ایجاد نمی کند .

  • نوع سیلیکونی :حداقل سن برای استفاده پروتز سیلیکونی 22سال به بالا توصیه می شود .

این نوع پروتز از ترکیبات مختلف سیلیکون ساخته شده است و شبیه ژل چسبنده هستند.معمولا این نوع پروتز امنیت بیشتری نسبت به پروتز های دیگر دارد و به دلیل شباهت زیادی که به بافت سینه دارد ،انتخاب نخست خانم برای پروتز سینه ،  پروتز سیلیکونی می باشد .

در صورت آسیب دیده گی و یا پاره گی این نوع پروتز از بین نمی رود و ژل های درون آن از بین نمی رود و به فضای اطراف یا لایه های دیگر پروتز وارد می شوند .

در صورت استفاده از این نوع پروتز ،معاینه  منظم توسط پزشک امری ضروری است..

پروتز سینه ثابت یا Gummy bear: این نوع پروتز به هیچ عنوان دچار تغییرات ظاهری نخواهد شد ، از این جهت به آن ها پروتز ثابت می گویند .از لحاظ شکل ظاهری در این نوع پروتز در قسمت پایین سینه از برجستگی بیشتری برخوردار است .تراکم سیلیکون در این نوع پروتز بالاست به همین خاطر از بافت سفت تری تشکیل شده است و در نتیجه سفت تر خواهد بود از این رو می توان گفت میزان آسیب دیده گی و پاره گی در آن کمتر است .بزرگ ترین عیب پروتز سینه ثابت که متقاضی آن رانسبت به پروتز های دیگر کم کرده است این است که برای قرار دادن این نوع پروتز نسبت به انواع دیگر باید برش بیشتری در پوست ایجاد شود .

 

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پروتز سینه

دوره نقاهت جراحی زیبایی پروتز سینه حداقل دو هفته است ، در این مدت فرد به پشت خوابیده و به هیچ عنوان نباید روی شکم یا پهلو بخوابد، طبق نظر متخصصان بعد ازگذشت  دو هفته فرد می تواند به پهلو بخوابد .

پزشک برای جلو گیری از عفونت احتمالی آنتی بیوتیک و برای کاهش درد مسکن تجویز می کند، حتما به دستور پزشک خودعمل کنید و آنتی بیوتیک ها را سر ساعت معین مصرف کنید.

برش هایی که در جراحی زیبایی پروتز سینه استفاده می شود به وسیله بخیه جذبی ،چسب مخصوص و یا بخیه غیر جذبی به هم متصل می شوند ،اگر بخیه جذبی نباشد بعد از گذشت یک هفته از عمل پزشک متخصص اقدام به کشیدن آن می کند در غیر این صورت و جذبی

بودن بخیه ها بطور خودکاربعد از گذشت 10 الی 14 روز بخیه ها جذب بدن خواهد شد.

بعد از خلاص شدن از دست بخیه ها فرد می تواند با ماساژ دادن روزانه برای کم رنگ کردن آثار به جا مانده از بخیه تلاش کند .

در اولین هفته بعد از جراحی زیبایی پروتز سینه فعالیت های سنگین ممنوع بوده و فرد بایستی فعالیت های سبک انجام دهد.

نکته مهمی که بعد از جراحی باید انجام دهید استفاده از (سوتین طبی) است که پزشک برای شما تجویزکرده و باید به مدت 6 ال 12 هفته به صورت شبانه روزی از آن استفاده کنید .سوتین طبی بسیار حائز اهمیت است به طوری که سینه ها و پروتز ها را در بهترین حالت نگه می دارد.

اگر بعد از جراحی با کبودی و یا سفتی سینه هایتان مواجه شدید نگران نباشید چرا که این امر بخشی ازآثار دوره نقاهت بوده و امری طبیعی است.

کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش یکی از بهترین مراکز برای برای جراحی زیبایی سینه است  . جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.