تاثیرات شگفت آور هندوانه روی پوست

تاثیرات شگفت آور هندوانه روی پوست

میوه ها هدایای الهی هستند. آن ها را دوست داریم چون آنقدر شیرین هستند که بتوانیم بی خیال اسنک های شکردار شویم و بعلاوه سرشار از ویتامین، مواد مغذی و آنتی اکسیدان هستند. مثلا هندوانه، اجزای آن از میوه گرفته، تا دانه و پوستش همگی مفید هستند. هنداونه 92 در صد از آب تشکیل شده و شش درصد شکر.

خوردن هندوانه راه بسیار خوبی برای آبرسانی به بدن است. وقتی بدنتان آب کافی داشته باشد، پوست الاسیته خود را حفظ می کند و می تواند با چروک ها مبارزه کند، در حالیکه کمبود آب باعث خشک شدن پوست می شود.

همچنین، به جای دور انداختن دانه های هندوانه می توانید آن ها را بخورید. دانه های هندوانه حاوی پروتئین هستند. هارولد لنسر، متخصص پوست اهل بورلی هیز می گید، دانه های هندوانه حاوی اسیدهای چرب، اسید لینولئیک ، اسید اولئیک و انواع سرامیدها هستند.

هندوانه به درمان آفتاب سوختگی کمک می کند

همچنین مشخص شده است ویتامین های آ و س در هندوانه می توانند به پوست آسیب دیده که در معرض آفتاب، باد یا حتی استرس قرار گرفته کمک کند. از انجایی که هندوانه دارای ویتامین E است، می تواند به مشکلاتی نظیر فشار خون بالا نیز کمک کند.

از پوست هندوانه می توان بعنوان ماسک خنک کننده صورت استفاده کرد.

برای ساختن ماسک هندوانه، پوست هندوانه را بصورت قطعه های مثلث شکل ببرید. گوشت هندوانه را طوری خالی کنید که مقدار کمی از آن روی پوست بماند. پوست را قبل از اینکه قطعه قطعه کنید برای ده دقیقه در یخچال بگذارید. سپس آن را روی پوست تحریک شده قرار دهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.