تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل

امروزه با پیش رفت تکنولوژی از روش های تزریقی برای زیباتر نشان دادن صورت بهره گرفته می شود. تزریق فیلر پوستی یکی از شایع ترین روش های زیبایی پوست در چند دهه اخیر می باشد. روش تزریق ژل در چند سال اخیر برای افزایش حجم لب ها و گونه ها و دیگر اجزای صورت و حتی برای از بین بردن و بهبود ظاهر چروک ها استفاده می شود. اما تزریق ژل تا چه اندازه موثر است؟ مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل چیست؟ مزایا و معایب این روش زیبایی به چه صورت است؟ با ما همراه باشید تا به سوالاتی از این دست پاسخ داده شود.

تزریق ژل

تزریق ژل لب

افزایش حجم لب ها با تزریق ژل یک روش زیبایی بوده که باعث پر تر نشان دادن و بزرگ تر نشانه دادن لب ها می شود. امروزه فیلر های پوستی یکی از رایج ترین روش های افزایش لب هستند. انواع مختلف فیلر وجود دارند که می توان برای تزریق به لب ها و اطراف دهان، از آنها بهره برد . ولی امروزه شایع ترین فیلری که برای این کار استفاده می شود، ژل مخصوصی می باشد که حاوی هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی بوده که در بدن انسان یافت می شود و به افزایش حجم لب ها کمک می کند.

در گذشته موارد بسیاری برای تزریق ژل مورد استفاده قرار می گرفت . ولی امروزه از موادی استفاده می شود که تاثیر بلند مدت تر و ایمن تری دارند. برای مثال تزریق چربی به لب و استفاده از ایمپلنت برای حجیم کردن لب ها، به دلیل ریسک عوارض جانبی بیشتر، امروزه خیلی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل لب می تواند ظاهر لب ها را با تغییر موارد زیر، بهبود بخشد:

  • ظاهر
  • ساختار
  • حجم

اثرات تزریق ژل معمولاً ۶ ماه طول کشیده و بعد از آن تزریقات ثانویه دیگر مورد نیاز است تا حجم لب ها را همان طور بزرگ نگاه دارد. برند ها و مارک های مختلفی برای ژل لب وجود دارد که تمامی آنها با روش یکسانی تزریق شده و برخی از آنها حاوی لیدوکائین هستند که یک داروی بی حسی موضعی می باشد.

مزایای تزریق ژل لب

زمانی که فیلر تزریق می شود، ژل موجود در ماده ی فیلر، بافت لب را شکل می دهد. مزایای استفاده از هیالورونیک اسید شامل موارد زیر است :

کنترل حجم لب ها : اندازه و مقدار ماده تزریقی می تواند کنترل شود. بنابراین پزشک کنترل بیشتری بر نتیجه ی کار دارد.

دوره های درمانی پیوسته : حجم لب ها می تواند با تزریق ژل به طور پیوسته و در چندین جلسه افزایش یابد.

جذب شدن برجستگی : هر گونه برجستگی و ناهمواری ای که در اثر حرکت لب ها ایجاد شود، می تواند به راحتی جذب شود.

کبودی کمتر : نسبت به روش های دیگر، میزان کبودی و ورم بسیار کمتری مشاهده می شود.

نتیجه ی طولانی تر : نتیجه ی این روش به مدت طولانی تری ماندگار بوده ولی دائمی نمی باشد.

واکنش آلرژیک : به دلیل مشابه بودن هیالورونیک اسید به موادی که در بدن یافت می شود، در روش تزریق ژل، واکنش آلرژیک به ندرت پیش می آید. ولی در صورتی که فرد به لیدوکائین حساسیت داشته باشد، نباید استفاده گردد.

تزریق ژل گونه

پزشک با معاینه و بررسی شرایط بیمار ، ظاهر مورد پسند بیمار را سنجیده و بهترین و مناسب ترین روش درمانی را  بر می گزیند. بررسی و سنجش زاویه های صورت و ترکیب کلی آن می تواند در طول این روش، برای پزشک به عنوان یک راهنما عمل کرده و به طبیعی بودن و جوانسازی مناسب صورت پس از تزریق ژل کمک کند.

اکثر افرادی که تحت تزریق برای افزایش حجم گونه ها قرار می گیرند، با افزایش حجم سایر نواحی گونه نیز مواجه می شوند. تزریق ژل گونه می تواند به کمبود حجم گونه ها کمک کرده و ظاهر آن را بهبود بخشد. ژل های مخصوص گونه باید نرم تر و غلیظ تر بوده تا ظاهر طبیعی ای را ایجاد کرده و به راحتی جا به جا نشود. تزریق ژل گونه معمولاً تا ۱۸ ماه ظاهر خود را حفظ می کند.

ژل هایی که حاوی مواد دیگری غیر از هیالورونیک اسید هستند، نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ولی هیالورونیک اسید ماده ایست که توسط خود بدن تولید شده و باعث پر تر نشان دادن پوست می شود. ولی با بالا رفتن سن، بدن هیالورونیک اسید کمتری را تولید می کند. ژل حاوی هیالورونیک اسید با همان ماده که در بدن می باشد، به پر کردن ناحیه ی تزریق و پر کردن چین و چروک ها و خطوط عمیق صورت کمک می کند.

همچنین حجم گونه ها را می توان با شبیه سازی فرایند کلاژن سازی ، افزایش داد. همان طور که می دانید با بالا رفتن سن، فرایند کلاژن سازی کمتر شده و چروک هایی در سطح پوست به وجود می آید. با تزریق کلاژن و شبیه سازی فرایند کلاژن سازی، می توان موجب بالا رفتن گونه ها شده و به ایجاد تناسب در صورت کمک کرد.

برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید .

آیا تزریق ژل گونه درد دارد؟

پزشکان با بهره گیری از روش ها و تکنیک های جدید سعی در حداقل کردن درد و ناراحتی برای بیمار را دارند. در صورتی که بیمار از احساس درد و ناراحتی هراس دارد می تواند پزشک را مطلع کرده تا بی حسی موضعی برای وی تزریق شود. ولی به طور کلی تزریق ژل و فیلر تقریباً بدون درد می باشد.

برخی بیماران تمایل دارند تا در حین درمان کوچکی گونه ها و تزریق ژل، تزریق بوتاکس نیز جهت کاهش چین و چروک ها و خطوط ظریف یا عمیق، انجام شود. در مواردی نیز این دو تزریق می توانند همزمان انجام گیرند و مشکلی برای بیمار به وجود نیاید. ولی بهتر است تا برای اطمینان با پزشک خود مشورت کنید.

در صورتی که فرد بخواهد کل صورت را جوانسازی کند، می توان در حین تزریق ژل گونه ، درمان های مکمل دیگری را نیز همزمان انجام داد. برای مثال گاهی زیر چشم ها گود می افتند یا دایره های تیره ای در اطراف چشم ها ایجاد می شود. در این صورت می توان تزریق فیلر را برای زیر چشم ها نیز انجام داد.

با تشکر مدیریت کلینیک زیبایی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.