تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن در خانم هایی که به دلیل افزایش سن و بارداری های مکرر دچار شلی بافت واژن و گشادی واژن و کمبود کلاژن  می شوند که این امر میتواند بر زندگی و سلامت آنها اثر گذار باشد با روش های مختلف مثل  ليزر اربيوم، دستگاه فوتونا و جراحی لابیاپلاستی قابل انجام است. هرکدام از این روش ها فواید خود را دارا می باشند .که در ادامه به آن می پردازیم.

علل اصلی گشادی واژن

  • زایمان طبیعی
  • ضعف دیواره واژن
  • انجام ورزش های بدنسازی شدید وبلند کردن وزنه های سنگین

تنگی واژن پس از زایمان

جراحی تنگی واژن حدود ۳ الی ۶ ماه بعد زایمان و بعد از اینکه کل بافت واژن به حالت طبیعی برگردد و میزان شلی واژن مشخص شود میتوان عمل تنگی واژن انجام شود.

برای دریافت مشاوره و تعیین وقت از کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید .

تنگ کردن واژن با دستگاه فوتونا

دستگاه فوتونا ، اف دی ای دارد و جديدتر از موناليزا است.این دستگاه نوعی روش غیرتهاجمی که بدون درد و خونریزی است. این دستگاه علاوه بر تنگ واژن، برای جوانسازی و برطرف کردن خشکی واژن و فرم دادن به شکل لابیاها و درمان بی اختیاری های ادراری (بخصوص در حین عطسه و سرفه  یا خنده که براثر زایمان های زیاد یا استرس می باشند) تاثیر بسزایی دارد .

نحوه تنگ کردن واژن با لیزر

روش کار این دستگاه به این صورت است که سلولهای واژن را مغذی میکند و به دلیل امواج رادیوفرکونسی که دارد عضلات داخلی و خارجی واژن را کلاژن سازی می کند.

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات بستگی به نوع مشکل بیمار دارد که پزشک با بررسی های که روی واژن انجام میدهد، میتواند تشخیص دهد که بیمار مورد نظربه چند جلسه برای حل مشکل خود احتیاج دارد.

تنگ کردن واژن با نخ

متدی دیگر برای تنگ کردن واژن نخ های لیفت میباشد که این نخ ها مخصوص واژن می باشد .استفاده از این نخ ها علاوه بر جمع کردن واژن موجب جوانسازی و خوش فرمی واژن می شود . حسن استفاده از نخ در این می باشد که موادی که در داخل نخ وجود دارد باعث کلاژن سازی در واژن می شود وحدود۳ تا ۵ ماه با افزایش میزان کلاژن بافت در آن ناحیه باعث جوانسازی ودوام بیشتری می شود.

جدید ترین روش تنگ کردن واژن

جدیدترین وپرطرفدار ترین روش برای تنگی واژن  تکنیک استفاده ليزر اربيوم دستگاه فوتونا كه اف دی ای دارد و جديدتر از موناليزا است، می باشد، در کلینیک زیبایی عرفان نیایش در جنت آباد سعی بر این است که با کمک جدیدترین روش ها بیشترین میزان رضایت را داشته باشیم .

خلاصه مطلب

بسیاری از افراد در مورد تنگ کردن واژن و جراحی زیبایی زنان  سوالات زیادی از جمله اینکه چه تکنیکی برای این کار باید استفاده شود مطرح کرده اند، که باید گفت تکنیک خاصی وجود ندارد که در مورد همه رعایت شود.

برای تشخیص پزشک باید بیمار را معاینه نماید تا میزان شلی واژن را بررسی کند و متوجه شود مشکل بیمار مربوط به کدام موارد شلی واژن ازجمله  سابقه جراحی های قبلی ، زایمان طبیعی ، چاق و لاغر شدن های متعدد ،اسکار بجا مانده از جراحی های دیگرو یا ورزش های سنگین که بیمار داشته  می باشد.بنابراین تکنیک را براساس وضعیت بیمارتعیین میکنند. تنگ کردن واژن به روش لیزرروش بسیار خوبی است اماباید دانست که هر کسی اندیکاسیون انجام لیزر را ندارد و ممکن است پزشک روشهای دیگری راتشخیص دهد.

با تشکر مدیریت سایت  کلینیک زیبایی عرفان نیایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.