جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

هزاران محصول و عمل جراحی برای زنان وجود دارد که به آنها کمک می کند تا زمانی که می توانند به جوانان ادامه دهند. جوان سازی واژن در گروهی قرار میگیرد شامل  تنگ کردن واژن ، متوقف کردن بی اختیاری در ادرار ، از بین بردن خشکی واژن و موارد دیگر میشود.

به گفته  جو هیل ، جراح  و متخصص اورولوژی دانشگاه یوتا بهداشت: “زایمان و تغییرات سن سن می تواند واژن زن را تغییر دهد و برخی از خانمها هستند که می خواهند سعی کنند این تغییرات را معکوس کنند.”

برای جوانسازی واژن تنها یک راه وجود ندارد.  کرم ها و تزریق هایی وجود دارد که به منظور بهبود کیفیت ارگاسم انجام می شود. همچنین جراحی ها یا روش های درمانی با لیزر وجود دارد که وعده تنگ کردن عضلات واژن یا بهبود ظاهر آن  را می دهند.

در واقع اصطلاح جوان سازی واژن اساساً شامل هر چیزی می شود که آناتومی  واژن را تغییر می دهد که  این شامل ساختارهای داخلی و خارجی است.

اکثر خانم ها به دلایل زیبایی به دنبال جوان سازی واژن هستند. مانند هر عمل جراحی زیبایی ، مهم است که بیمار قبل از هر اقدامی در نظر بگیرد که چرا می خواهند این عمل جراحی را انجام دهد. بهبود اعتماد به نفس معمولاً نقش زیادی در تصمیم گیری دارد.

به گفته دکتر هیل: ” مهم این است خود بیمار به دنبال این روش‌ها باشد و نه بخاطر خواسته شریک زندگی یا فشار جامعه.”

روند جوانسازی واژن هم قسمت بیرونی و داخلی ناحیه واژن را در بر می گیرد. اکثر افراد وقتی در حین رابطه جنسی احساس گشاد بودن واژن می‌کنند، یا از مقاربت راضی نیستند ، از جوان سازی استفاده می کنند.  آنها ممکن دچار بی اختیاری ادرار یا خشکی واژن باشند. هم خشکی و هم بی اختیاری ادرار عموماً ناشی از تغییرات وابسته به سن است ، خصوصاً بعد از یائسگی که سطح استروژن پایین می آید.

دو روش بسیار برای رسیدگی به این مسائل وجود دارد:

لیزر فملیفت: لیزر غیرجراحی است که مجرای داخلی واژن از دهانه رحم تا بیرون (ناحیه داخل رحم) را  روکاری میکند. وقتی این کار انجام شد ، مخاط واژن ریخته می شود و سلولهای سالم واژن جدید شکل می گیرد و بدن کلاژن در آن ناحیه  را افزایش می‌دهد. این روش  به بی اختیاری ادرار کمک می کند زیرا مخاط واژن سفت تر می شود و مقدار گرمایی که در رباط های اطراف واژن ایجاد میشود نیز به حمایت از بافت های اطراف مثانه کمک می کند. مزیت  دوم این است که به خشکی کمک می کند زیرا اکنون واژن سلولهای واژن سالم جدیدی دارد.

اسملا: به تقویت کف لگن کمک می کند. هنگامی که مشکلات لگن دارید ممکن است بی اختیاری ادرار را تجربه کنید. برخی از زنانی که زایمان داشته اند با انجام برخی فعالیتها و یا حتی هنگام سرفه یا عطسه ، ممکن است کمی نشت ادرار داشته باشند. وقتی بزرگتر می شوید ، زن و مرد عموماً بی اختیاری ادراری را تجربه می کند. قوی تر کردن سطح لگن می تواند این علائم را تا حد زیادی کاهش دهد.

اگر به دنبال بهبود ظاهر ناحیه واژن به صورت غیر جراحی و خارجی هستیم ، دو گزینه وجود دارد. یکی لیزر CO2 برای تجدید سطح پوست ناحیه واژن است. لیزر همان لیزری است که در صورت برای برطرف کردن چروک و پوست بی کیفیت  استفاده می کنیم. گزینه دوم Infini RF نام دارد که در آن از فرکانس رادیویی برای سفت کردن پوست اطراف لابیا بزرگ و همچنین سفت کردن پوست و کاهش چربی در اطراف ناحیه تپه ونوس استفاده می شود.

تپهٔ ونوس، بافتی تپه‌گونه، متشکل از چربی است که در ناحیه جلوی استخوان شرمگاهی یا زهار و بالای واژن زنان قرار دارد. این جز، بخشی از اندام تناسلی زنانه است.

شما می توانید در بی اختیاری ادرار ، بهبود رطوبت کانال واژن و احساس بهتر هنگام مقاربت داشته باشید.

چه مدت نتایج به طول می انجامد؟ آیا درمان های لازم برای پیگیری وجود دارد؟

مانند هر روش درمانی ، بدن ما پویا است و بافتها بازسازی می شوند ، اما هرچه پیرتر می شویم کندتر بازسازی می شوند. پس از انجام این درمان ها ، این بافت ها با قدرت کامل بازسازی می شوند اما با گذشت زمان ، آنها ضعیف می شوند. پس از اتمام یک 3 جلسه درمانی  Femilift ، توصیه می شود هر بار 18 ماه تا 2 سال یکبار مجدداً برای درمان مراجعه شود.


هنگامی که بیمار 4 جلسه Emsella را به پایان رساند می تواند سلامت کف لگن را حفظ کند. کف لگن مانند هر عضله ای در بدن است. اگر استفاده نکنید ، آن را از دست می دهید. بنابراین اگر بیمار در خانه فعالیت هایفیزیکی لازم برای کف را انجام ندهد باید سالی دوبار به پزشک مراجعه کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.