جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی

تزریق های میکرو کربن دی اکسید درست زیر سطح پوست انجام می شوند. این کار برای افزایش چرخش خون و افزایش کلاژن انجام می گیرد که ظاهر پوست را بهبود می بخشد.

کربوکسی تراپی رویه ای است که از کربن دی اکسید استفاده می کند تا از شر ترک پوست، سلولیت و جای زخم، افزایش حجم پوست و دایره های سیاه زیر چشم خلاص شویم.

تزریقات بسیار کوچک دی اکسید کربن درست زیر سطح پوست تزریق می شوند؛ این یعنی تحریک چرخش خون و تولید کلاژن که ظاهر پوست را بهبود می بخشد. افزایش سن باعث می شود مویرگ ها فعالیت شان بسیار کاهش پیدا کند که این موضوع باعث کاهش گردش خون می شود.

این اتفاق سلول ها را از اکسیرژن محروم میکند که باعث میشود سلول ها نتوانند بازتولید شوند. تزریق دی اکسید کربن باعث میشود بدن فکر کند کمبود اکسیژن وجود دارد و با افزایش گردش خون به این موضوع واکنش نشان می دهد. این امر منجر به افزایش اکسیرژن و مواد غذایی در محل مورد نظر می شود که در نتیجه منجر به ترمیم سلول ها می شود.

به خاطر وجود تفاوت در تکنیک های درمان مژه، ترک پوست ، جای زخم، چربی ، احساس بسته به آنچه در واقع درمان می شود کمی متفاوت است.

درمان ترک پوست و جای زخم تقریبا بدون درد است چون پوست توانایی احساس درد را ندارد.

ممکن است مقداری فشار گاز احساس شود زیرا ترک های پوست متورم هستند  و ممکن است کمی احساس خارش کنند ، اما پس از جذب گاز توسط بدن در حدود پنج دقیقه فروکش می کند.

جای زخم درد نمی کند چون عصبی روی بافت زخم وجود ندارد. درمان سلولیت و رسوبات چربی روی بازوها، شکم و پا حس خاص خود را دارد.

این موضوع اتفاق می افتد چون مقدار زیادی گاز مستقیما وارد رسوبات چربی مو باعث گسترش آن می شوند.

در حالیکه گاز در حال گسترش است، ممکن است در محل مورد درمان فشاری مثل وقتی که فشار خون از دست شما گرفته میشود داشته باشید.

هیچ ریسکی در کربوکسی تراپی وجود ندارد

این نواحی ممکن است تا 24 ساعت احساس گرمی و سوزش بعد درمان داشته باشند، زیرا چرخش خون در آن نواحی افزایش پیدا کرده است.

تنها عوارض واقعی این عمل احتمال کبودی محل تزریق است. معمولا مژه ها بدون داشتن هیچ اثری درمان می شوند.

هیچ ریسکی در کربوکسی تراپی وجود ندارد. تزریق دی اکسید کربن سال ها است به صورت امن برای تسهیل جراحی های آندوسکوپیک شکم استفاده می شود.

در جرای های قلب از تزریق مستقیم کربن دی اکسید به خون برای برخی از روشهای تشخیصی و درمانی  استفاده می شود.

تزریق دی اکسید کربن حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد .

عمل کربوکسی تراپی در سیاهی دور چشم

یکی از دلایل سیاهی دور چشم جمع شدن عروق است. شبکه مویرگی زیر پلک ها، به دلایل مختلف می تواند احتقان پیدا کند. اشک هایی که از پلک وارد بینی می شوند، اما به خاطر احتاقان شدید بینی به خاطر حساسیت های فصلی، مانع وجود دارد، شکستگی قبلی بینی، انحراف سپتوم،  زهکشی به درستی عمل نمی کند، و خون جاری زیر پلک حرکت نمی کند و باعث ایجاد رنگ و لعاب آبی می شود که به آن درخشان کننده آلرژیک گفته مشیود. کمبود اکسیژن در پوست پلک پایین باعث میشود رنگ آبی از طریق پوست نازک پلک نمایان شود. کربوکسی تراپی کمک میکند تا شبکه مویرگ پلک های پایینی همزمان با افزایش کلاژن در پوست پلک مویرگ ها عملکرد بهتری داشته باشند. با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش پیدا می کند و  شبکه مویرگی بهتر کار میکند. قسمت آبی جای خود را به رنگ صورتی سالم می دهد. وقتی که جلسات درمانی کامل شد، پوست ظاهر درخشان تری خواهد داشت .

تاثیر کربو تراپی در ترک پوست

ترک پوست وقتی اتفاق می افتاد که پوست تا پارگی کلاژن کشیده می شود. کربوکسی تراپی باعث میشود کلاژن جدید بوجود بیاید و در نتیحه پوست برای داشتن ظاهری بهتری با بازسازی ماتریس کلاژن مستحکم شود.

تاثیر کربوتراپی روی سلولیت و کاهش چربی

دی اکسید کربن قاتل سلول های چربی است. سلول های چربی در زمان تزریق دی اکسید کربن می ترکند و از بدن حذف می شوند.

عمل تزریق دی اکسید کربن چطور انجام می شود

دستگاه های مختلفی برای تزریق گاز دی اکسید کربن وجود دارد، اما اساس همه آن ها یک نوع است. یک تانک گاز دی اکسید کربن وجود دارد که با یک لوله پلاستیک به یک تنظیم کننده جریان متصل است. براساس میزان تعیین شده تنظیم کننده جریان سرعت انتقال گاز توسط پزشک کنترل میشود. گاز از تنظیم کننده جریان وارد لوله های استریلی می شود که فیلتری دارند که به یک خروجی متصل هستند تا قبل از اینکه گاز از طریق یک سوزن کوچک که به طرف مقابل فیلتر وصل شده ، هرگونه آلودگی را برطرف کند. گاز خالص از طریق سوزن کوچک به زیرپوست تزریق میشود.

بنابر مشکل بیمار، معمولا کاربوکسی تراپی بین شش تا دوازده جلسه به طول می انجامد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.