شش روش برای خلاص شدن از شر آکنه

شش روش برای خلاص شدن از شر آکنه

از محصولات مناسب استفاده کنید کسانیکه آکنه زیاد روی صورتشان ایجاد می شود، می دانند که برخی محصولات آرایشی خود باعث آکنه می شوند، اما استفاده از مواد صحیح پوست را درخشان، پاک و سالم می کند. اسید سالیسیلیک می تواند منافذ صورت را پاک کند و از ایجاد جوش های بیشتر جلو گیری کند.

با مواد معدنی آرایش کنید

آرایش مبتنی بر روغن راه دیگری است که باعث افزایش ایجاد جوش و آکنه می شود. پس از آن استفاده نکنید. از پودرهای معدنی غیر کودموژنیک استفاده کنید. این پودرها برای پوست های حساس و پوست هایی که احتمال ایجاد آکنه در آن زیاد است پوشش بسیار مناسبی است.

کومدون ها برآمدگی هایی کوچک و به رنگ پوست (اصطلاحاً پاپول یا سفت دانه) هستند که نوعی جوش محسوب می شوند. این جوش ها معمولاً روی پیشانی و چانه ظاهر می شوند.

به درستی لایه برداری کنید

پوستهای مستعد آکنه باید حتما لایه برداری کنند؛ اما این امر معمولا حساس است. پس باید این کار را به دقت و آرامش انجام داد. لایه بردارهای گلیکولیک یا لاتیکی حاوی کریستالهای میکرودرم ابراسیون بسیار سریع عمل می کنند.

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب برای روح، جسم و روان و همچنین پوست های مستعد آکنه مناسب است. کاهش مصرف لبنیات، غذاهایی مانند برنج سفید، کربوهیدرات های تسویه شده مثل پاستا، نان، کیک و بیسکوییت، می تواند به بهبود شرایط پوست کمک کند.

به ساحل بروید

آفتاب گرفتن، راه بسیار خوبی برای از بین بردن جوش آکنه است، اما همیشه با استفاده از کرم های ضد آفتاب که مناسب پوست های مستعد آکنه است از اشعه های ماورای بنفش پرهیز کنید. درمان های ال ای دی که در کلنیک های پزشکی صورت می گیرد امن تر از در معرض آفتاب قرار گرفتن است و البته همان تاثیر مثبت آفتاب را دارند با آسیبت های به مراتب کم تر از اشعه های آفتاب.

به دنبال درمان آکنه بروید

اگر روش های بالا را امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید، به دنبال راه حل دائمی تر باشید و به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.