لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

انجام جراحی پلاستیک و زیبایی می تواند یکی از شخصی ترین تصمیم گیری هایی باشد که فرد می تواند اتخاذ کند.

زنانی که از طول یا شکل لبهای کوچک واژن خود (لبهای داخلی اطراف دهانه واژن) خود ناراضی هستند ، ممکن است احساس کنند که کسی برای گفتگو ندارند زیرا موضوع بسیار شخصی و خصوصی است. آنها ممکن است افکار خود در مورد بدنشان را با کسی در میان نگذارند ، حتی اگر این امر باعث شود تا در بسیاری از فعالیت های بدنی مختلف مانند دوچرخه سواری یا اسب سواری یا در اتاق احساس ناراحتی و گاها خجالت بکنند.

با این حال ،لابیالپلاستی ، روشی رایج است که هزاران زن هر ساله این کار را انجام می دهند و نتایج آن واقعاً شگفت انگیز است. این روش، لابیای بزرگ و نامتقارن  را درمان می کند . زنانی که از وضعیت خود ناراحت بودند یا سال‎ها این عمل را به تاخیر انداخته بودند معمولاً بعد از عمل تعجب می کنند که چرا زودتر کاری در مورد آن انجام ندادند.  لابباپلاستی یک جراحی سرپایی است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و با نتایج بسیار خوب و سریعی همراه است.

مزایای لاپلاستی

زحمت کشیدن طولانی باعث می شود یک زن نسبت به بدن خود آگاهی داشته باشد و می تواند برخی فعالیت های بدنی را ناراحت کننده یا حتی دردناک کند. با كوتاه كردن لب ، ناراحتی و سوزش می تواند در صورت از بین بردن كاملاً کاهش یابد. زنانی که پیش از این در اتاق خواب خودآگاه بودند (برخی از خانمها قبل از عمل جراحی از رابطه جنسی اجتناب می کنند زیرا بسیار خودشیفته هستند) اغلب احساس راحتی می کنند و اعتماد به نفس جنسی بیشتری دارند. کاهش آزمایشات همچنین می تواند حفظ بهداشت شخصی را آسان تر و همچنین به ساده سازی فعالیت هایی مانند ادرار کردن و مقاربت کمک کند.

لابیای بلند می تواند باعث شود یک درباره خود احساس ناخوش آیندی داشته باشد و برخی از فعالیت های فیزیکی را دشوار یا حتی دردآور کند. کاهش کوتاه کردن لابیا، ناراحتی و خارش تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. زنانی که قبلا در تخت خواب احساس بدی داشتند( برخی از زنان قبل از عمل لابیاپلاستی از رابطه جنسی پرهیز می کردند زیرا از خودشان خجالت می کشدیدند)، بعد از عمل احساس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اند و روابط جنسی بیشتری داشتند.

. لابیاپلاستی همچنین می تواند حفظ بهداشت شخصی را آسان تر و همچنین به ساده سازی فعالیت هایی مانند ادرار کردن و رابطه جنسی کمک کند.

لابپیلاستی درباره دختران زیر 18 سال نباید انجام شود، زیرا لابیای آن ها  در دوران بلوغ تا بزرگسالی رشد می کند.

درباره جراحی لابیاپلاستی

این عمل جراحی معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی نیمه انجام می شود. در زمان انجام لابیاپلاستی  نه كلیتوریس و نه مجرای ادرار تحت تأثیر قرار نمی گیرند. لابیا یا کوچک تر می شود  یا یک قسمت کوچک مثلثی شکل بهمراه طرفهایی که به هم وصل می شوند برداشته می شود تا چین های پوستی کوچکتر ایجاد شود.  حفظ شکل طبیعی به همراه تمام احساس طبیعی بسیار مهم است.  در عمل از بخیه های خود حل شونده استفاده می کنند ، بنابراین نیازی نیست برای برداشتن بخیه ها دوباره به پزشک مراجعه کنید.

درباره جراحی لیزر لابیاپلاستی

افزودن لیزر CO2 به جراحی لابیاپلاستی ، تورم ، کبودی و درد را کاهش می دهد و روند بهبود را هم تسریع می کند. پزشکان این روزها  به طور از لیزر برای از بین بردن بافت های اضافی استفاده می کنند. از آنجایی  که لیزر همزمان با بردین رگ‌های خونی آن ها را به هم مهر می کند، میزان خونریزی در جراحی لیزر بسیار ناچیز است و بنابراین ، کبودی ، درد و تورم نیز کاهش می یابد. لابیاپلاستی لیزر معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی نیمه به صورت سرپایی انجام می شود. نه كلیتوریس و نه مجرای ادرار تحت تأثیر قرار نمی گیرند.  لابی ها کوتاه می شوند یا یک قسمت کوچک مثلثی شکل به همراه حاشیه‌های اطراف برداشته می شود تا چین های پوستی کوچکتر ایجاد شود. حفظ شکل طبیعی به همراه تمام احساس طبیعی بسیار مهم است. در این عمل از خود  بخیه های حل شونده استفاده می شود تا نیازی به مراجعه مجدد به پزشک برای برداشتن بخیه ها نباشد.

خطرات و عوارض

همه جراحی ها با برخی از خطرها مانند التهاب و عفونت همراه هستند. انتخاب یک جراح با تجربه و واجد شرایط و همچنین رعایت دقیق دستورالعمل های قبل و بعد از عمل به به حداقل رساندن سطح خطر و عوارض کمک می کند.

 

بعد از عمل ممکن است برای چند روز کمی احساس درد کنید ، اما ورم و ناراحتی در هفته اول کاهش می یابد. بسته های یخ می تواند به تسکین تورم یا کبودی کمک کند. برای هفته اول باید پد جاذب نیز بپوشید و به راحتی فعالیت خود را ادامه دهید.

برای از سر گرفتن فعالیت جنسب باید شش تا هشت هفته صبر کنید . بدن در ماههای آینده به بهبودی خود ادامه خواهد داد و در طی چند ماه اول متوجه پیشرفت خواهید شد.

منطقه تحت درمان را تمیز و عاری از عفونت نگه دارید.  از لباس زیر گشاد استفاده کنید تا از ساییدگی جلوگیری شود. به مدت 6 تا 12 هفته از فعالیت بدنی خودداری کنید. به مدت چند هفته به جای تامپون از حوله های بهداشتی استفاده کنید

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.