لایه بردارهای طبیعی که صورتتان را مثل صورت بچه ها نرم می کند

لایه بردارهای طبیعی که صورتتان را مثل صورت بچه ها نرم می کند

لایه برداری یکی از نکات مهم مراقبت از پوست است: سلول های مرده پوست را پاک می کند و منافذ مسدود را باز و در نهایت پوست شما را در بهترین شکل خود قرار می دهد.

آیا می دانستید که برخی از لایه بردارهای طبیعی را می توانید در خانه خود پیدا کنید؟

برخی از لایه بردارهای طبیعی که به پوست شما کمک می کند تا صورتی نرم ثل کودکان داشته باشید به شرح زیر است:

جوش شیرین

جوش شیرین ماده معجزه آسایی است، از آن برای پاک کردن یخچال، درست کردن کیک و لایه برداری پوستتان می توانید استفاده کنید. جوشن شیرین به طور خارق العاده ای با پوست مهربان است، و برای تمام انواع پوست ها بدون ایجاد حساسیت مناسب است.

یک یا دو قاشق چای خوری را با چند قطره آب ترکیب کنید تا خمیر بدست بیاید، سپس خمیر را روی پوستتان یا حتی لب هایتان به مدت دو دقیقه قرار دهید. سپس صورتتان را با آب گرم بشویید و بعد از آن از مرطوب کننده مورد علاقه تان استفاده کنید.

مرکبات

مرکبات به غیر از بو و طمع خوشمزه شان، مزایای بسیار دیگری هم دارند. آب لیمو یا گریپ فروت را می توان بعنوان لایه بردار  استفاده کرد تا نقاط سیاه پوست را روشن کرد. مرکبات حاوی آلفا هیدروکسی اسید هستند که به سلول های مرده پوست که به لایه بالای پوست می چسبند را پاک می کند. وقتی پوست را با لیمو پاک میکنید، نسبت به آفتاب آسیب پذیر می شود. بنابراین حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب ده ها فایده سلامتی دارد و می توانیم لایه برداری طبیعی را به لیست این ماده اضافه کرد. سرکه سیب که پ.هاش‌ی شبیه به پوست دارد، برای حفظ ساختار پوست مناسب است. با استفاده از گوش پاک کن، سرکه سیب را به مدت 20 ثانیه روی پوستتان بمالید تا سلول های مرده پوست از بین بروند و لایه جدید پوست پدیدار شود.

پودر زردچوبه

پودر زردچوبه نیز برای از بین بردن سلول های مرده پوست مفید است. همچین یک ماده ضد التهاب است که قرمزی و بافت نامطلوب پوست را کاهش می دهد. فقط کافی یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه، یک قاشق چای خوری عسل، و 4 الی 5 قاشق لیمو را ترکیب و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوستتان امتحان کنید. خمیر را سپس آب گرم از روی صورتتان بشویید و از مرطوب کنند استفاده کنید.

عسل

عسل به غیر از شیرین کردن چای، کارهای زیاد دیگری نیز انجام می دهد. ماساژ دادن عسل روی پوست بدون ایجاد حساسیت، نقاطی از پوست که دارای مشکل هستند را ترمیم می کند. و لایه بردار مناسبی برای از بین بردن سلول های مرده پوست است.

ماست

پ.هاش ماست برای لایه برداری پوست از سلول های مرده بسیار مناسب است و قرمزی پوست را هم کاهش می دهد.

تعجب می کنید که آنزیم پوست چیست؟ یا چطور از آن برای لایه برداری پوست استفاده می شود؟ از آن چیزی که فکر می کنید آسان تر است. کدوتنبل، گوجه و آناناس نمونه هایی از میوه هایی هستند که برای پوست سالم و درخشان مناسب هستند.

این میوه ها را له کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. آنزیم ها، لیفت صورت انجام می دهد و باعث می شوند پوستتان ظاهری بسیار خوب و احساس بسیار مناسبی بدست بیاورد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.