لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال

بازسازی لیز فراکشنال دی اکسید کربن، لایه های بافت پوست را به روش جزئی از بین می برد (ستونهای پوست برداشته می شوند و پوست اطراف هر ستون را برای دستیابی به بهبودی سالم می گذارد) و به کاهش “لکه های سنی” (همچنین به آن کک و مک، لکه های کبدی گفته می‌شود) ، خطوط ریز ، چین و چروک ، زخم ، رنگ آمیزی ناهموار ، سستی پوست ، ، رنگ چوست تیره، و لایه کلاژن نازک صورت ، گردن و سینه کمک میکند.

اگر می خواهید با یک جلسه درمان بیشترین نتیجه را بگیرید CO2،  بهترین درمان است. اگر شما توانایی بهبودی در  (7-14 روز) دارید ، انجام این یک جلسه درمان مانند انجام چندین درمان غیر تهاجمی دیگر به طور همزمان است. همچنین این بهترین روش درمانی مناسب برای صدمات و چروک پوست پیشرفته است.

CO2 یک به داروهای قبل و بعد از درمان نیاز دارد تا از بهبودی مناسب و آسایش در طی عمل اطمینان حاصل شود. احساس ناراحتی به عمق درمان متفاوت است. برای راحتی شما در طول درمان ، ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود و داروهای آرام بخش برای کاهش ناراحتی تجویز شوند.  بعد از درمان ، بیشتر بیماران، احساس بعد از عمل را مثل یک آفتاب سوختگی بد حدود 12 ساعت تا 2 روز توصیف می کنند. لطفاً دستورالعمل های لازم برای سایر داروهای ضد درد را که بعد از درمان نیز لازم است ، دنبال کنید. همچنین قبل از شروع درمان داروهای ضد درد یا آرامش بخش توصیه می شوند ، بنابراین لازم است که شخصی بعد از معالجه شما را به خانه ببرد.

به طور معمول یک جلسه درمان لیزر با C02 توصیه می شود. گاهی اوقات ، در منطقه ای که نمی توان با آن تهاجمی رفتار کرد ، ممکن است ما برای بهینه سازی نتایج نیاز به انجام بیش از یکجلسه  درمان داشته باشیم. برای حفظ نتایج نیز ممکن است جلسات دوره ای لازم باشد ، به خصوص اگر ازمعرض آفتاب قرار گرفتن جلوگیری نشود یا از مراقبت های مناسب پوست استفاده نشود. گاهی اوقات ، حتی با بهترین مراقبت ، ممکن است طی چند سال درمان دیگری لازم باشد.

چگونه متوجه شویم که به CO2 احتیاج داریم؟

هرکسی که به آفتاب سوختگی داشته باشد، دچار پیری پوست باشد،  رنگدانه پوستی غیر معمول داشته باشد، چین و چروک ، افتادگی پوست ، بافت غیر معمول پوست یا دچار سایر شرایط پوستی باشد می توان انتظار داشت با این روش درمانی بهبود یابد که خطرات ، هزینه ها و زمان لازم برای دستیابی به نتیجه کامل را درک کند.

این روش برای درمان مناسب برای رنگین پوستان مناسب نیست. دلیل این امر این است که این یک درمان تهاجمی است که منجر به بهبود طولانی مدت سطح می شود. رنگدانه پوست با افزایش فشار خون بهبود می یابد و با این عمل امکان آن تا 30٪ زمان افزایش می یابد. برای برطرف کردن این مشکل چندین ماه درمان موضعی و بعضی اوقات درمان های لیزر اضافی نیاز است. اگر این درمان بر روی پوست تیره انجام شود ، لازم است بخشی از یک سری درمان های ملایم تر باشد و نه یک درمان واحد.

این روش درمانی همچنین برای خانم باردار یا هر کسی که تحت درمان با ایزوترتینوئین (یا آکوتان) در 6 ماه گذشته بود باشد مناسب نیست. علاوه بر این ، اگر شرایطی وجود دارد که ممکن است به تاخیر بهبودی یا بهبودی غیر نرمال شود و اگر سابقه ابتلا به تبخال  در صورت وجود شرایطی که منجر به تأخیر یا بهبودی غیرطبیعی یا سابقه ابتلا به تبخال یا ویروس هرپس دارید مهم است که در مرحله پیش درمانی به پزشک خود بگویید تا از عوارض پیشگیری شود.

بازسازی لیز فراکشنال دی اکسید کربن، لایه های بافت پوست را به روش جزئی از بین می برد (ستونهای پوست برداشته می شوند و پوست اطراف هر ستون را برای دستیابی به بهبودی سالم می گذارد) و به کاهش “لکه های سنی” (همچنین به آن کک و مک، لکه های کبدی گفته می‌شود) ، خطوط ریز ، چین و چروک ، زخم ، رنگ آمیزی ناهموار، سستی پوست ، رنگ چوست تیره، و لایه کلاژن نازک صورت ، گردن و سینه کمک میکند.

چه نتایجی  را می توان انتظار داشت؟

نتایجی که انتظار می رود، در کاهش آسیب های آفتاب سوختگی پوست،  کک و مک ناشی از افتاب ، لکه های کبدی خطوط ریز ، چین و چروک ، جای زخم ، رنگ ناهموار ، سستی پوست ، بی نظمی بافت ، پوست تیره و لایه کلاژن نازک بسیار چشم گیر خواهد بود.

پوست بعد از عمل به شرط مراقبت مناسب و کمتر در معرض آفتاب بودن تا شش ماه به بهبودی خود ادامه می دهد. بعضی اوقات بسته به سن فرد ، روال مراقبت های بعدی و سابقه سیگار کشیدن ، نتایج تا ماه ششم و حتی نهم قابل توجه نیست.

بعد از درمان ، شما به خانه می روید و بیشتر زمان روز اول بعد از درمان را خواهید خوابید. بعد از روز اول پوست شما خام خواهد بود و دستورالعمل های مربوط به چگونگی بهبودی حداکثری آن را دنبال می کنید. معمولاً روز اول ، دوم یا سوم بعد از انجام عمل باید به پزشک مراجعه کنید تا اطمینان حاصل شود كه درمان مطابق برنامه در حال انجام است. تا روز هفتم معمولاً می توانید آرایش کنید، اما پوست شما همچنان در یک تا سه ماه اول صورتی رنگ و حساس خواهد. از همه مهمتر پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک است. یک رژیم سخت مراقبت پوستی و پرهیز از آفتاب برای بدست آوردن بهترین دوره بهبودی و نتایج بهینه برای مدت 6 ماه پس از درمان توصیه می شود. عدم انجام این کار ممکن است منجر به نتایج نامطلوب یا عوارض جانبی مانند موارد ذکر شده در بالا شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.