معجزات عسل روی پوست که نشنیده اید

معجزات عسل روی پوست که نشنیده اید

عسل تاثیراتی شگرفی رو پوست دارد. سال ها است که این ماده طلایی خوشمزه، بخشی از گزینه های دارویی نیز به حساب می آید.

عسل مملو از آنتی اکسیدان و  فلانوئید، کاربردهای فراوانی در رابطه با سلامتی دارد و ویژگی های آنتی باکتریال آن برای پوست مناسب است.

راه های زیادی وجود دارد که از طریق آن عسل می تواند روی زیبایی پوست تاثیرگذار باشد. می توانید از عسل یا ترکیبات آن برای بهبود ظاهر پوستتان استفاده کنید.

تمیزکننده منافذ

وقتی عسل را روی صورتتان می مالید، منافذ پوست را تمیز جوش های سرسیاه را از بین می برد. خواص آنتی اکسیدان، ضد عفونی کننده و ضد باکتری عسل به شما امکان می دهد تا با آکنه مقابله کنید و همزمان آبرسانی نیز به صورت انجام شود.

لایه بردار ملایم

از دشمن های پوست زیبا سلول های مرده و قدیمی هستند که باعث ایجاد خارش و حساسیت می شوند. استفاده از عسل بعنوان یک لایه بردار ملایمت بیشتری نسبت به لایه بردارهای مصنوعی دارد. مالیدن عسل روی صورت باعث شفاف تر شدن صورت می شود، مزیتی که در دیگر لایه بردارها نمی توان پیدا کرد.

درمان آکنه و جوش

به خاطر خواص ضد التهاب و آنتی باکتریال عسل، استفاده از آن در صورت چربی اضافه صورت را از بین می برد و منافذ مسدود را تمیز می کند.

آبرسان طبیعی

کمبود رطوب در پوست باعث خشک شدن و ایجاد خارش می شود. عسل خام با خواص التیام دهنده و مرطوب کننده خود می تواند برای صورت آبرسانی انجام دهد. و آن را نرم، درخشان و شفاف کند.

این موضوع به خاطر وجود نرم کننده و مرطوب کننده های طبیعی عسل است که میزان آب را افزایش و خشکی پوست را کاهش می دهد.

ضد پیری

عسل مملو از پروبیوتیک، آنتی اکسیدان، آنزیم و مواد مغذی است و گزینه ای عالی برای جلوگیری از روند پیر شدن صورت است، زیرا باعث تبلور و مرطوب شدن پوست می شود و از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.

عسل، بدون اینکه پوست را چرب کند، رطوب را جذب و سطح آن را بالا می برد. عسل همچنین بدون ایجاد خارش در صورت، تاثیر آرامش بخشی دارد و با فراهم کردن رطوبت لازم، بعنوان یک ماده ضد پیری عمل می کند.

کاهش چین و چروک

سن چیزی نیست که بتوانیم جلوی آن را بگیریم. اما می توانیم از محصولاتی استفاده کنیم که نشانه های افزایش سن در بدنمان را کاهش یا کند کنند.

استفاده از عسل در صورت، چین و چروک ها را کاملا از بین نمی برد، اما ظاهر آن ها را کاهش می دهد. عسل حاوی تعداد زیادی از آنتی اکسیدان ها مثل پلیفنول ها و فلاونوئیدها است که در ترمیم آسیب های وارد شده کلاژن پوست کمک می کند و در عوض نشانه های آشکار پیری را کاهش می دهد.

درمان اسکار

اسکار صورت می تواند روی اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی بگذارد. استفاده از عسل یا مکمل های آن التهاب های صورت را کاهش می دهد و می تواند باعث افزایش سرعت بهبودی پوست شود.

خواص مرطوب کنندگی، ضد عفونی طبیعی و آنتی اکسیدان عسل پوست آسیب دیده را ترمیم می کند و سرعت ناپدید شدن اسکارهایی که از جوش، اکنه و .. بوجود آمده است را افزای می دهد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.