هشت نکته مراقبت از پوست از در بهار

هشت نکته مراقبت از پوست از در بهار

بهار فصل رویش است: پرنده ها می خوانند، گل ها شکوفا می شوند و پوستتان از پیله مرطوب کننده های فشرده زمستانی بیرون می آید. بعد از ماه ها تغییر مکان در هوای گرم و خشک داخل ساختمان و هوای سرد و خشن بیرون، پوستتان آماده تغییر مراقبت فصلی است.

از هشت گامی که در این مطلب به آن ها اشاره می شود استفاده کنید تا پوستتان از خواب زمستانی عمیق بیدار شود.

پوستتان را لایه برداری کنید

اولین گام برای داشتن پوستی درخشان با لایه برداری آغاز می شود. گرچه پوست دائما در حال بازتولید است، اما لباس های زمستانی پوست می تواند باعث شود پوست مرده به خوبی از بین نرفته باشد.بهترین راه برای لایه برداری پوست حمام آب داغ است و با استفاده از یک اسکراب ملایم اما قوی، تمام نقاط بدنتان مثل آرنج، پاها، دست ها و پشتتان را لایه برداری کنید. به یاد داشته باشید که بیشتر اسکراب ها برای صورت خیلی خشن هستند. برای صورت از محصولات ویژه آن استفاده کنید .

آب بنوشید

آیا نوشیدن بیشتر آب بنیان هر رژیم، ورزش و مراقبت پوستی است؟ بله چون واقعا آب در بدن معجزه می کند. ارگان های بدن برای فعالیت به اسکیژن نیاز دارند، و پوست بزرگ ترین ارگان بدن است. هرچقدر آب بیشتر بنوشید، راحت تر می تواند جلو خشک شدن پوستتان را بگیرید.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید حتی در روزهای ابری

کرم ضد آفتاب فقط مخصوص روزهای ساحلی نیست. حتی روزهای ابری اشعه های فرابنفش خورشید به پوستتان حمله می کنند. با زدن کرم ضد آفتاب از پوست خود دفاع کنید حتی در روزهای ابری. به دنبال محصولات سبکی باشید که منافذ پوست را مسدود نمی کنند.

میوه و سبزیجات تازه بخورید

از آبرسانی صحبت شد، یک راه بسیار خوب برای رساندن آب به بدن میوه و سبزیجات تازه است. میوه و سبزیجات تازه هم خوشمزه هستند و هم سرشار از آبی که بدنتان به آن نیاز دارد- همچنین پر از ویتامین و مواد مغذی. آب همچنین به پوستتان کمک می کند الاسیته خود را حفظ و در برابر پیر شدن مقاومت کند. میوه هایی مثل بوروکلی، کاهو، هویچ، پریپ فروت، سیب و هندوانه برای پوست بسیار مناسب هستند. مطالعات نشان می دهد که مرکبات برای سلامتی پوست بسیار مفید هستند.

از مرطوب کننده سبک تر استفاده کنید

در حالیکه در طول زمستان از مرطوب کننده های سنگین و زخیم در سراسر بدنتان استفاده کرده اید، با گرم شدن هوا این محصولات باعث چرب شدن پوستتان می شوند. به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست بهاری، از مرطوب کننده های سبک برای سالم نگه داشتن پوستتان و آبرسانی به آن استفاده کنید.

ورزش کنید

رفتن به باشگاه یا ورزش در خانه، احتمالا آخرین کاری خواهد بود که در یک روز شلوغ انجام خواهید داد. ورزش جریان خون را افزایش می دهد که به سالم ماندن سلول های پوست کمک می کند. سلول های خوشحال: حتی نیاز به باشگاه بروید. سی دقیقه یوگا انجام دهید یا از هوای تازه بهار استفاده کنید و قدم بزنید.

برس های آرایش خود را تمیز کنید

در حالی که دربهار گنجه و کمدهای خود را تمیز میکنید، فراموش نکنید که به محصولات آرایشی خود هم توجه کنید. برس ها و اسفنج های آرایشی می توانند مقدار زیادی دوده و باکتری ایجاد کنند و وقتی روی صورتتان می مالید میکروب وارد پوستتان می شود. برس های خود را پاک کننده های طبیعی تمیز کنید و برای 24 ساعت بگذارید تا خشک شوند.

برچسب های شیمیایی را تمیز کنید

محصولات تمیز کننده ای که شما در اطراف خانه خود استفاده می کنید به قسمت هایی از هوا تبدیل می شوند که به محیط شما تبدیل می شوند و جذب پوستتان می شوند. پوست ضعیفتان در معرض مواد شیمیایی خشن و سمی قرار می گیرد. همیشه برچسب ها را دقیق بخوانید و بدنبال مواد طبیعی باشید، پاک کنند های طبیعی مثل سرکه یا جوش شیرین

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.