هفت نکته مراقب از پوست برای آقایان

هفت نکته مراقب از پوست برای آقایان

به گزارش standardmedia، بسیاری از آقایان فکر می کنند که مراقبت از پوست تنها ویژه خانم ها است. آقایان مراقبت از پوست را در سطح شستن صورت و اصلاح آن در نظر می گیرند. برخی از مشکلات پوستی که آقایان اغلب با آن مواجه می شوند، شامل پوست خشک، منافذ بزرگ، خراش های ایجاد شده توسط تیغ اصلاح یا برجستگی هایی است که به خاطر موهای رشد نکرده ایجاد می شود. در این یادداشت به هفت نکته درباره مراقبت از پوست آقایان اشاره می کنیم.

شست و شوی با کیفیت صورت

بیشتر آقایان از آب و صابون استفاده می کنند که باعث خشک شدن پوست می شود. خانم ها باید همانطور که مراقب پوست خودشان هستند مراقب پوست مردانشان هم باید باشند.  سرمایه گذاری روی شست و شوی مناسب پوست می تواند از بروز ایجاد مشکلات پوستی برای اقایان جلوگیری کند. از آب ولرم برای شست و شوی صورت استفاده کنید. آب داغ باعث خشک شدن پوست می شود.

مرطوب کردن

برخی از آقایان فقط صورتشان را می شویند و اعتقاد دارند که صورت به طور طبیعی روغن ایجاد می کند. این کار باعث می شود پوست در برابر عوامل محیطی مثل خورشید، باد، گرد و غبار در امان نباشد. این عوامل باعث پیری زودرس، چین و چروک،  و دیگر مشکلات پوستی می شوند. به همین دلیل باید از یک مرطوب کننده مناسب پوست استفاده کرد.

استفاده از کرم ضد آفتاب

همه به کرم ضد آفتاب نیاز دارند. فقط منحصر به کودکان یا خانم ها نیست. خورشید بیشترین آسیب را در طول زمان به پوست وارد می کند. همچنین از کرم ضد افتاب در روزهای ابری هم باید استفاده کرد. این بهترین کار برای داشتن پوستی سالم و جوان است. اگر احساس خوبی از استفاده از کرم ضد آفتاب ندارید، از عینک آفتابی، کلاه یا چیزهای محافظتی دیگر استفاده کنید.

از تونر استفاده کنید

مردانی که منافذ بزرگ دارند باید از تونر استفاده کنند. تونر پوست را مستحکم و منافذ را کاهش می دهد. و پوست سالم تر به نظر خواهد رسید.

لایه برداری کنید

لایه برداری کردن پوست کدر را با خلاص شدن از شر سلول های مرده زنده می کند. باید یک اسکراب لایه برداری خریداری کنید یا یک نوع خانگی بسازید. لایه بردار را به آرامی بصورت چرخشی رو صورت اسکراب کنید. سپس با آب گرم بشویید و کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید تا صورتی درخشان داشته باشید.

از یک تیغ اصلاح با کیفیت استفاده کنید

از تیغی استفاده کنید با ضخامت ریش و حساسیت پوست شما متناسب باشد. بیشتر مردان یک روز درمیان صورتشان را اصلاح می کنند. اگر جوش می زنید، از یک ماشین اصلاح استفاده کنید.

افترشیوهای بدون الکل

بعد از اصلاح، از افترشیو بدون الکل استفاده کنید که باعث تسکین پوست و همچنین آبرسانی می شود. اینکه از ژل، لوسیون یا بالم افترشیو استفاده می کند، تصمیم شخصی تان است، هدف تسکین پوست و درمان پوست تحریک شده است.

رژیم و آبرسانی نقش بسیار مهمی در حفظ جوانی پوست عمل می کنند. مراقب از پوست فقط برای حفظ زیبایی نیست، بلکه برای سلامت عمومی مهم است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.