هیالاز چیست؟

هیالاز چیست؟

هیالاز یا هیالورونیداز پروتئین طراحی شده ژنتیکی است.

هیالورونیداز به همراه مایعات تزریق شده در بدن برای درمان کم آبی بدن استفاده می شود. هیالورونیداز همچنین می تواند به عنوان کمک کننده بدن به جذب سایر داروهای تزریقی کمک کند.

همچنین از هیالورونیداز برای کمک به رنگهای کنتراست در بدن استفاده می شود که در برخی از موارد خاص از اشعه X یا اسکن مشخص تر است.

هیالورونیداز – آنزیمی است که با تجزیه اسید هیالورونیک – قندی که در بافتهای همبند وجود دارد- کار می کند. در صورت اشتباه بودن ، در صورت ایجاد مشکل در فیلرهای صورت، هیالاز در حل کردن پرکننده های اسید هیالورونیک اسید بسیار مؤثر است. با تزریق در ناحیه (های) آسیب دیده ، باعث می شوند اسید هیالورونیک با سرعت بیشتری تجزیه شود ، بنابراین نیازی به داشتن ظاهر ناخواسته نیست یا نیاز نیست صبر کنید تا فیلر به طور طبیعی از بین برود.

عوارض جانبی هیالورونیداز چیست؟

بیماران بسیار نادری هستند که احتمال دارد واکنش آلرژیک به محصول پیدا کنند، بنابراین آزمایش پچ باید 30 دقیقه قبل از درمان انجام شود. منابع مختلفی نشان می دهند که تزریق هیالورونیداز می تواند اسید هیالورونیک طبیعی را حل کند ، اما هیچ گونه اثبات تحقیقات بالینی برای پشتیبانی از این امر وجود ندارد.

آیا جایگزینی برای از بین بردن پرکننده های اسید هیالورونیک وجود دارد؟

خیلی زود پس از تزریق، پرکننده‌های اسید هیالورونیک با سوزن گازی بزرگتر می توانند آسپیراسیون یا اکسترود شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیالورونیداز فقط در پرکننده های اسید هیالورونیک قابل استفاده است.

پرکننده های اسید هیالورونیک چگونه کار می کنند؟

برای درک نحوه کار هیالورونیداز ، ابتدا مهم است که فیلرهای پوستی تزریقی را که برای حل آن استفاده می شود ، درک کنیم. فیلرهای اسید هیالورونیک نوعی از فیلرهای پوستی تزریقی است .

تزریق فیلر پوستی یک روش مؤثر و رایج برای صاف کردن موقت چروک صورت و خطوط ریز ، بازگرداندن حجم به مناطقی از صورت است که با گذشت زمان و گود شده اند ، و بهبود خطوط گونه ها و لب ها است.

هنگامی که توسط یک متخصص با تجربه و مجرب انجام می شود ، تزریق فیلرهای پوستی به طور معمول چهره طبیعی برای فرد ایجاد می کنند.

به دلایل مختلف ممکن است بیمار بخواهد یا نیاز به برداشت فیلر صورت  داشته باشد. به عنوان مثال ، برخی از بیماران ، به پزشک تازه کار یا متخصص غیرمجاز اعتماد می کنند و فرد در زمان انجام عمل فیلر بیش از  اندازه به صورت بیمار تزریق میکند یا فیلر را در یک نقطه اشتباه تزریق میکنند، یا نتواند به طور صحیح از فیلر برای تولید نتایج متقارن استفاده کند.

موقعیت هایی که در آن بیماران میخواهند  بخشی از فیلر تزریق شده را از بین ببرند مواردی هستند که میزان اضافی شدید یا توده قابل توجهی در محل درمان ایجاد می شود تزریق پرکننده. نوع جدی تر مسائل شامل مشکلات عروقی است که می تواند منجر به تخریب پوست و حتی از بین رفتن بینایی شود.

هیالورونیداز  آنزیمی است که با تجزیه اسید هیالورونیک ، کار می کند. این باعث می شود قند چسبناکی کمتری داشته باشد و نفوذپذیری بافت را افزایش می دهد.

آنزیم های هیالورونیداز در حل کردن فیلرهای صورت اسید هیالورونیک بسیار مؤثر است. با تزریق در ناحیه (های) آسیب دیده ، باعث می شوند اسید هیالورونیک با سرعت بیشتری تجزیه شود ، بنابراین مجبور نیستید ماه ها بعد ظاهر ناخواسته ای داشته باشید.

آنزیم می تواند بلافاصله پس از تزریق فیلر اسید هیالورونیک، تزریق شود.

چه مدت طول می کشد تا هیالورونیداز فیلرها را حل کند؟

در دسترس بودن هیالورونیداز نباید به این معنی باشد که فیلرهای اسید هیالورونیک بد هستند.

نتایج تزریق هیالورونیداز برای از بین بردن فیلر پوستی باید در 24 ساعت اول آشکار شود ، اما به میزان تزریق و فرد تزریق کننده بستگی دارد. بعضی اوقات نتایج ممکن است در نیم ساعت اول ظاهر شود. برای درک بهتر نتیجه احتمالی درمان نیاز به مشورت با یک پزشک واجد شرایط دارید که تزریق هیالورونیداز را انجام می دهد.

پس از تهیه محلول ، با استفاده از یک روش تمیز و بدون لمس و با استفاده از یک سوزن 30 متری برای تزریق های سطحی و 27 سنج برای رسوب های عمیق تر ، هیالورونیداز را به قسمت آسیب دیده تزریق کنید. باید کاملاً دقیق و محدود به منطقه آسیب دیده تزریق شود. در طی و بعد از عمل ، توصیه می شود  ناحیه تحت درمان را کاملاً ماساژ داده و نتیجه را بهینه کرده و به تجزیه مکانیکی کمک کنید.

هیالورونیداز در درمان فیلرهایی پوستی نقش مهمی ایفا می کند. پزشکانی که خود را واجد شرایط برای تزریق و معالجه بیماران مبتلا به مشکلات مرتبط با فیلرهای پوستی می دانند نیز باید در درمان و مدیریت عوارض توانایی و اطمینان داشته باشند. داشتن دانش در مورد استفاده هیالورونیداز برای ایمن نگه داشتن و بیماران کافی نیست ، بنابراین لازم است سیاستی در نظر گرفته شود که همه تزریق کننده ها بتوانند بدون تأخیر در وضعیت اضطراری هیالورونیداز را پیگیری ، توجیه و تجویز کنند. این سیاست باید مجموعه ای از اصول راهنما را برای کمک به تصمیم گیری فراهم کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.