پوست نرم و ابریشمی با میکرودرم ابریژن

پوست نرم و ابریشمی با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن، یکی از عمل های زیبایی است که احتمالا درباره آن شنیده اید.

میکرودرم ابریژن روندی است که پوست را لایه برداری می کند و لایه سطحی خشک شده، سلول های مرده پوست را از بین می برد.  دستگاه های میکرودرم ابریژن می توانند با استفاده جریانی از کریستالهای ریز یا نوک الماس مانند ، پوست را صاف کنند و جلا دهند. برخی از دستگاه ها مجهز به ساکش هستند تا سلوس های شل پوست را از صورت بر طرف کنند.

به گفته کارشناسان، افرادی که خطوط نازک روی صورتشان دارند یا  رنگدانه ناهموار یا منافذ مسدود شده دارند می توانند از درمان های میکرودرم ابریژن استفاده کنند.  همچنین این روش درمانی به بیماران اختلال پوستی ملاسما و کسانی که از رتینوئیدها استفاده می کنند نیز توصیه می شود.

ملاسما نوعی اختلال پوستی رایج است که در آن لکه‌هایی به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز یا آبی– خاکستری، در صورت ظاهر می‌شود. پزشکان دریافته اند، ترکیبی از درمان ها خوب معمولی مثل میکرودرم ابریژن می تواند به افرادی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند مناسب باشد.

دو تفاوت اصلی میکرودرم ابریژن در خانه و کلینیک این است که ابزارهایی که در کلینیک یا مطب پزشک استفاده می شوند از موتورهای بزرگ تر و قدرتمندتری استفاده می کنند و عمیق تر وارد پوست می شوند برای لایه برداری.

اینکه چند وقت یک بار باید میکروابریژن انجام دهید به پوست شما بستگی دارد. در بسیاری از عمل هایی که در در مطب انجام انجم میشود درمان تقریبا هر یک یا دو ماه یک بار انجام میشود. اما اگر می خواهید از ابزارهای خانگی استفاده کنید، به استفاده روزانه یا حداقل هفتگی نیاز است.

اگر درباره واکنش پوستتان به این سطح از لایه برداری نگران هستید، میکرودرم ابریژن دردناک نیست. ممکن است چند ساعت پوست شما مقداری قرمز رنگ یا کمی حساس شود.  بعد از عمل می توانید از ضد آفتاب یا یک مرطوب کننده آرام بخش استفاده کنید.

همچنین نباید با میکرودرم ابریژن انتظار یک لایه برداری شیمیایی و بسیار دقیق مثل عمل با لیزر داشته باشید. میکرودرم ابریژن روشی بسیار خوب برای کمک حداکثری به درمان موضعی، احساس داشتن پوستی نرم، کمرنگ شدن رنگدانه ها  و از بین رفتن جوش های سرسفید است. اما به چروک های عمیق کمک نمیکند.

میکرودم نشانه های پیری را کاهش می دهد، پوست را صافت تر نشان می دهد و برای هر فردی با هر نوع پوستی امن است.

انجام عمل میکرودرم ابریژن برای پوست حدود 30 تا 40 دقیقه و برای گردن حدود 20 دقیقه طول می کشد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه، حدود 5 تا 16 جلسه درمان نیاز است.

هدف میکرودرم ابریژن کمک به داشتن پوستی روشن تر و نرم تر است.

از میکرودرم ابریژن در حوزه های زیر استفاده می شود: کسلی چهره، ناهمواری پوست، ناهمواری بافت پوست، نشانه های پیری، نقاط سیاهی که بعد از پاک شدن آکنه ها باقی مانده اند.، ملاسما، جای زخم

متخصصان پوست از میکرودرم ابریژن برای بهبود نتایج عمل های ضد پیری یا سفیدکننده پوست نیز استفاده می کنند، میکرودرم ابریژن به نفوذ این محصولات به پوست کمک می کند.

افرادی که در شش ماه گذشته از داروی ایزوترتینوین برای رفع آکنه استفاده کرده اند، نباید از میکرودرم ابریژن استفاده کنند. این کار می تواند باعث ایجاد زخم در پوست شود.

میکرودرم ابریژن یک عمل غیر جراحی زیبایی است. هدف آن نرم کردن پوست و بافت های پوست است. معمولا به چند جلسه نیاز است تا متخصص لایه های بالایی پوست را با یک دستگاه نه چندان بزرگ لایه برداری کنند. بسیاری از افراد از میکرو درم ابریژن استفاده می کنند تا تاثیرات مشخص پیری را کاهش دهند یا آثاری که از آکنه باقی مانده را برطرف کنند.

این عمل غیر جراحی است، اما می تواند عوارض داشته باشد که خیلی زود از بین می رود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.