چرا نباید دوش آب داغ گرفت؟

چرا نباید دوش آب داغ گرفت؟

هیچ چیزی مثل دوش آب داغ بعد از یک روز سخت کاری نیست. بعضی از فواید دوش آب داغ، ریلکس شدن عضلات، کمک به تسکین علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا است و همچنین به از بین رفتن یک سری از جوش های خاص هم کمک می کند.

بنابراین، ایستادن در زیر دوش آب داغ بعد از پشت سر گذاشتن یک روز کاری سخت یا وقتی احساس مریضی می کنید قابل درک است. اما آیا قرار گرفتن بیش از حد در معرض آب داغ برای پوست مناسب است؟

به گزارش stnadraduk، به گفته شاری مارچبین،  متخصص پوست، دوش آب داغ چربی و روغن های طبیعی مورد نیاز برای سلامتی پوست را از بین می برد و پوست را خشک می کند.

این یعنی، اگر مستعد اکنه زدن باشید، دوش آب داغ باعث بدتر شدن وضعیت آکنه می شود.

دیگر مشکلات پوستی نیز در معرض قرار گرفتن در شرایط بدتر هستند، زیرا دوش های آب داغ منجر به ایجاد پسوریازیس، آکنه و پوست خشک می شود.

غدد چربی پوست، با مرطوب نگه داشتن پوست و با دورنگه داشتن باکتری های از بدن، بعنوان یک مانع عمل می کند. اگر از بین برود، باعث خشکی پوست و ایجاد عفونت می شود.

شاید استدلال کنید که پوست محکمی دارید و در براب بدترین شرایط مقاوم است، پس دوش آب داغ آسیبی به پوست شما وارد نمی کند. اما دکتر ناسالی، متخصص پوست اهل نیویورک می گوید که دوش طولانی آب داغ پوست شما را بسیار خشک می کند.

اگر به گرفتن دوش آب داغ داشته باشد، پوست سالم شما خشک خواهد شد.

برای جلوگیری از این اتفاق، دمای آب را متعدل کنید و از ژل یا صابون ملایم استفاده کنید. اگر بعد از گرفتن دوش، آینه حمام همجنان بخار دارد، باید دمای آب را کاهش دهید.

بهترین دمای آب

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید و به مدت بیشتر جوان به نظر برسید، همه ما می دانیم که پوست خشک چروکیده شما را پیرتر نشان می دهد. پس با آب ولرم دوش بگیرید

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.