چطور از ناحیه تی صورت مراقب کنیم

چطور از ناحیه تی صورت مراقب کنیم

اگر با ناحیه تی T-zone آشنایی ندارید، شکل T را روی صورتتان تصور کنید همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید،  منطقه تی شامل پیشانی، بینی و چانه می شود. این نواحی صورت معمولا چربی زیادی دارند و آکنه و جوش های سرسیاه در آن رایج است بخصوص برای افرادی که پوست چرب دارند.

متاسفانه، این نواحی، اولین ناحیه هایی هستند که وقتی فردی با شما ملاقات می کند، به آن ها توحه می کند. اما اجازه ندهید منطقه تی شما را نگران کند. با مراقبت کافی، می توانید صورتتان را پاک کنید و آکنه، چربی و جوش های سر سیاه را حذف کنید. به یاد داشته باشید که برخی افراد می توانند منطقه تی چربی داشته باشند، در حالیکه گونه هایشان خشک باشد. به این نوع پوست پوست ترکیبی می گویند. اگر چنین پوستی دارید، حتما به خاطر داشته باشید، محصولات مراقبت پوستتان در ناحیه تی و گونه ها باید متفاوت باشد. نمی خواهید هم زمان که آکنه ها و جوش های سرسیاه در منطقه تی را پاک می کنید، گونه هایتان را خشک کنید!

چطور مراقب منطقه تی باشیم؟

از پاگ کننده درست استفاده کنید. اگر پوستتان خیلی چرب است، باید از پاک کننده های ویژه پوست چرب در آن ناحیه استفاده کنید. یک پاک کننده ژل یا فوم بهترین راه برای برداشتن چربی و تمیز کردن منافذ است.

از یک تونر استفاده کنید. از پوست منطقه تی صورتتان خیلی چرب است اما گونه های خشکی دارید، از یک تونر برای درمان این ناحیه استفاده کنید. تونر می تواند شما را از شر چربی ها خلاص کند و پوستتان را التیام ببخشد. و اینکه شما هستید که تصمیم می گیرید آن را کجا اعمال کنید. اما اگر فقط گونه هایتان چرب هستند، از یک پاک کننده ملایم تر در تمام صورتتان استفاده کنید و سپس از یک تونر ضد آکنه برای منطقه تی استفاده کنید. می توانید از تونری استفاده کنید که حاوی مواد ضد آکنه مثل اسید سالیسیلیک برای پاک کردن آکنه استفاده کنید. اگر پوستتان خیلی چرب است بعد از پاک کردن صورتتان دو بار از تونر استفاده کنید یا اگر صورتتان نسبتا چرب است روزی یک بار کافی است.

برای برخی افراد دوبار استفاده از تونر یا حتی روزی یک بار هم خیلی زیاد است؛ آن ها می توانند در طول هفته از تونر استفاده کنند.

از یک ماسک هدمند استفاده کنید. هفته ای یک بار از ماسک صورت استفاده کنید. ماسکی که برای پوست های چرب و آکنه مطلوب است. پیدا کردن ماسکی که حاوی درخت چای، خاک رس یا ذغال فعال باشد برای شروع خوب است. اگر گونه هایتان خشک است، ماسک را فقط روی منطقه تی صورت قرار دهید تا پوستان گونه تان را خشک نکنید. استفاده از ماسک صورت راه بسیاری خوبی برای مبارزه با آکنه و جوش های صورت است.

از چسب های پاک کننده منافذ استفاده کنید. چسب های پاک کننده منافذ راه بسیار خوبی برای پاک کردن منافذ است، مخصوصا اگر جوش های سر سیاه داشته باشید. حتما بعد از اینکه چسب را برداشت از یک تونر استفاده کنید. از آنجایی که چسب ها می توانند به پوست آسیب برسانند، در زمان استفاده مراقب باشد. به خاطر داشته باشید که چسب های پاگ گننده منافذ، تنها یک  راه حل مقطعی برای جوش های سر سیاه است.

از ورق های پاک کننده چربی حتما استفاده کنید. این ورق ها راه حل آسانی برای خلاص شدن از شر چربی روی پوست است. این ورق ها را همیشه در کیف دستی و یا کول پشتی تان همراه داشته باشید تا در طول روز صورتتان را تازه کنید. حتی می توانید از دست مال کاغذی یا دستمال توالت برای پاک کردن روغن اضافه در ناحیه تی صورت تان استفاده کنید.

کمی چربی صورت نرمال است و حالا می دانید که چطور درصورت لزوم چربی ناحیه تی صورتتان را پاک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.