چطور پوستمان را ضد زمستانی کنیم؟

چطور پوستمان را ضد زمستانی کنیم؟

با تغییر فصل ، ممکن است پوست پوسته پوسته و خارش پیدا کند. حتی ممکن است در آن ترک ایجاد شود و خونریزی کند.

ارتباط بین زمستان و خشکی پوست چیست؟

زمستان با خود، هوای سرد و کاهش رطوبت همراه دارد. این تغییرات باعث کاهش آب بدن و در نتیجه خشکی و گاهی اوقات خارش پوست می شود. گرمای داخلی به شکل هوای گرم اجباری یا گرمای رادیاتورها  هوای گرم بسیار خشکی را ایجاد می کنند که باعث بدتر شدن اوضاع می شود.

آیا دوش آب گرم باعث افزایش خشکی پوست می شود؟

بله، دوش طولانی مدت آب گرم بویژه در زمستان، روغن طبیعی پوست را از بین می برد که منجر به خشکی پوست می شود. با گرفتن دوش های کوتا مدت( ده دقیقه)  و خنک تر با اب کمتر از چهل درجه، و با استفاده از مرطوب کننده ها بلافاصله بعد از حمام، می توانید با خشک شدن پوست در زمستان مبارزه کنید.

چه محصولاتی برای زمستان مناسب هستند؟

از نرم کننده های روغنی یا کرم های سنگین تر استفاده کنید. مخصوصا آن هایی که حاوی سرامید هستند. سرامیدها اسید چربی طبیعی پوست هستند که لایه بیرونی پوست را بازسازی و از آن محافظت می کنند. همچنین از صابون استفاده نکنید، صابون های سنتی با از بین بردن روغن های طبیعی ، پوست را خشک می کنند. در عوض از یک شوینده ای که بسیار نرم تر است استفاده کنید.

چرا دستان من بیش از حد خشک هستند؟

شوینده ها و ضد عفونی های الکلی دستی می توانند باعث ایجاد اگزما شوند. برای درمان آن باید از مرطوب کننده استفاده کنید. از پاک کننده های معطر غیر صابونی بی رنگ استفاده کنید. بعد از هر بار که دست خود را میشویید از مرطوب کننده استفاده کنید.

از مرطوب کننده هایی استفاده کنید حاوی دایمتیکون باشند که پوششی مانند دستکش روی دست شما ایجاد می کند و از آسیب های بیشتر جلوگیری میکند. شب ها، از مرطوب کننده زخیم استفاده کنید  و سپس دستکش های نخی استفاده کنید که کمک زیادی میکند.

زمستان چه تاثیری بر پسوریازیس دارد؟

پسوریازیس یا صدفک  بیماری پوستی مزمن خودایمنی است. این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن سیگنال‌های اشتباهی می‌فرستد. این سیگنال‌ها باعث افزایش سرعت چرخهٔ رشد سلول‌های پوست می‌شود؛ یعنی افزایش بیش از حد سلول‌های پوستی از میزان ریختن آن‌ها. پسوریازیس واگیردار نیست.

زمستان می تواند این بیماری را شعله ور کند. چون، کم تر در معرض آفتاب قرار می گیرید. در معرض آفتاب قرار گرفتن به صورت کنترل شده می تواند به بهبود آن کمک کند.

**از کرم مرطوب کننده لب مناسب استفاده کنید. اگر رژ مرطوب کننده باعث سوزش لب ها می شود، آن را تغییر دهید .

**از دستگاه های رطوبت ساز استفاده کنید . از چسبیدن به بخاری یا وسیله گرمایشی پرهیز کنید.

**از دستکش استفاده کنید. از دستانتان محافظت کنید. وقتی بیرون هستید، در حال شستن هستید یا با مواد شیمیایی سر و کار دارید، از دستکش استفاده کنید.

**از لباس های آزار دهنده استفاده نکنید. از مواد شوینده ای که روی آن برچسب ضد حساسیت خورده است استفاده کنید. زیر لباس های پشمی، یک لباس نخی یا ابریشمی بپوشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.