چند راهکار شگفت انگیز شادابی پوست

چند راهکار شگفت انگیز شادابی پوست

می خواهید پوستتان را درمان کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. اما برخی از کارهایی که روزانه انجام می دهد می تواند به افزایش آسیب پوست در طول زمان کمک کند. برای اینکه چهره خود را شاداب نگه دارید باید برخی از آداب خود را تغییر دهید.

قبل از خواب صورتتان را نمی شویید

فرار کردن از شستن صورت قبل از خواب قابل درک است، بویژه بعد از یک روز طولانی. اینکه کثیفی روی صورتتان مشاهده نمی کنید به معنی آن نیست که وجود ندارد، اگر به این موضوع دقت نکنید به مرور زمان روی پوستتان تاثیر بد می گذارد. کثیفی، روغن و آلودگی می تواند باعث تورم پوست و ایجاد ترک شود.

از یک پاک کننده همراه با مرطوب کننده هایی مثل گلیسیرین یا روغن های گیاهی برای مرطوب نگه داشتن صورتتان استفاده کنید. و اگر نمی توانید صورتتان را بشویید یا نمی خواهید، از دستمال های مرطوب استفاده کنید.

سیگار می کشید

نیکوتین جریان خون به پوست را کاهش می دهد، یعنی، اکسیژن و تغذیه کافی به پوست نمی رسد. مواد شیمیایی در تنباکو کلاژن و پروتئین های الاستین را از بین می برند. پوست کسی که سیگار می کشد، نحیف است، چروک بیشتری دارد و درمان آن زمان بیشتری طول می کشود.

بعلاوه، سال ها، گرد کردن لب ها برای نگه داشتن سیگار یا تنگ کردن چشم ها برای بیرون دادن دود خطوط صورت را عمیق تر کرده و منجر به افزایش چروک در آن ناحیه می شود.

در حالیکه آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین های A و C می توانند مقداری از آسیب را جبران کنند، تنها راه حل ممکن ترک سیگار است.

یا از کرم ضد آفتاب کم استفاده می کنید یا کلا استفاده نمی کنید

آفتاب حس خوبی به پوست می دهد، اما حوای اشعه ماورای بنفش است که آسیب زا است. اشعه های یو وی منجر به پیری دائمی و سرطان پوست می شود. و فقط روزهایی که به ساحل می روید نیاز به محافظت ندارید. آفتاب حتی زمانی که هوا سرد است یا ابری است نیز به پوست شما آسیب می زند.

کرم های ضد افتاب می توانند اشعه های ماورای بنفش را دفع کنند و از شما به صورت کامل محافظت کنند. به دنبال کرم هایی با Spf حداقل 30 باشید، هر دو ساعت یک بار استفاده کنید یک قاشق چایی خوری برای صورتتان کافی است، در خط رویش مو، اطراف بینی و گونه ها را کاملا کرم استفاده کنید.

قند و شکر زیاد مصرف می کنید، اما بهره ای از میوه و سبزیجات نمی برید

برخی مطالعات نشان داده است که استفاده شکر می تواند به روند پیر شدن کمک کند. یعنی استفاده از شیرینیجاتی مثل ابنبات ها و بستنی ها یا کربوهیدرات تصفیه شده در نان سفید و پاستا. رژیم مناسب برای پوست روی سبزیجات، میوه جات و غلات تمرکز دارد.

تحقیقات نشان می دهد که میوه تازه و سبزیجات می تواند از آسیب هایی که منجر به پیر شدن پوست میشود جلوگیری کند. میوه  انتی اکسیدانی تولید می کند که به بازسازی پوست کمک می کند.

روی جوش های صورت خیلی سخت گیر هستید

وقتی به اندازه یک کوه روی صورتتان جوش می زنید، می خواهید هر چه زودتر از شر آن خلاص شوید. ترکاندن یا کندن جوش راه حل مناسب نیست چون باعث عفونت و اسکار می شود.

کرم چطور؟ بنزوئیل پراکسید و اسید سالیسیلیک دو روش درمانی رایج برای از بین بردن جوش هستند. اما به یاد داشته باشید که محصولات مختلف، میزان مختلفی از این مواد دارند. چرا از بالاترین دز آن استفاده نکنیم؟ شاید نیاز داشته باشید. مطالعات نشان می دهد که 2.5 درصد بنزوئیل پراکسید، به اندازه 5 درصد یا 10 درصد قدرت دارد.

میزان بالای دارو می تواند منجر به خارش شود، مخصوصا که اگر پوست حساسی داشته باشید. که می تواند منجر به این شود که چهره تان نسبت به قبل عصبانی تر به نظر برسد. پزشکان 2.5 درصد بنزوئیل پروکساید را پیشنهاد می کنند. برای اسید سالیسیلیک 2 درصد برای بیشتر افراد بسنده می کند. اما اگر احساس کردید گر گرفته اید، میزان آن را کاهش دهید.

پوست پوسته پوسته شده را می کنید

پوسته شدن از اولین نشانه های خشکی پوست است. گرچه کندن پوسته ها باعث از بین رفتن سطوح خارجی میشود، اما می تواند به قسمت هایی که رطوبت در پوست را متوازن می کنند آسیب برساند.

به جای اینکه پوسته را با کندن از بین ببرید، با استفاده از مرطوب کننده ها خشکی را کم تر کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.